Da li je makroekonomska stabilnost Srbije dovoljan preduslov za obezbeđivanje snažnog rasta, koliko smo spremni za promene koje Industrija 4.0 donosi, ko su glavni učesnici i pokretači globalne ekonomije zasnovane na inovacijama, Industriji 4.0. i univerzalnoj mobilnosti, neka su od pitanja na koje će odgovore nastojati da daju učesnici Kopaonik biznis foruma od 1. do 4. marta.
Ove godine organizatori očekuju više od 1.300 učesnika koji će razgovarati o tome na koji način Industrija 4.0 predstavlja izazov za budućnost.
Biće organizovano 28 panela, tri plenarne sesije, sedam specijalnih događaja, dva posebna obraćanja gostiju i novi formati – dva otvorena razgovora.
„Srpski Davos“ će na jednom mestu okupiti 200 panelista, počev od predsednice Vlade Srbije, resornih ministara, guvernerke i predsednika saveta NBS, predsednika SANU, predsednika i članova Fiskalnog saveta, ambasadora razvijenih zemalja, predstavnika međunarodnih finansijskih institucija (MMF, Svetske banke, EIB..) predsednika privrednih komora iz regiona, najznačajnijih direktora iz realnog i finansijskog sektora, velikih regionalnih investitora, preduzetnika, stranih investitora, direktora javnih preduzeća, gradonačelnika i predstavnika lokalnih samouprava…
Kopaonik biznis forum organizuje Savez ekonomista Srbije, u saradnji sa kompanijom Mastercard.
Pre početka Foruma biće organizovana humanitarna ski trka za učesnike Foruma, a sva prikupljena sredstva biće namenjena Nacionalnom udruženju roditelja dece obolele od raka (NURDOR).
Srpski Davos počinje specijalnim događajem, odnosno panelima na kojima će se diskutovati o kreativnim industrijama, ekonomskim perspektivama Zapadnog Balkana i viziji Zapadnog Balkana 2030 godine.
Nakon toga uslediće neformalno otvaranje foruma, a zvanično otvaranje je u ponedeljak, 2. marta.
Prvi put na Forumu biće realizovani specijalni „hard talk“ intervjui sa Emilom Tadeskim, regionalnim investitorom, osnivačem i vlasnikom Atlantic Grupe, kao i Aleksandrom Kavčićem, bivšim đakom Matematičke gimnazije i sadašnjim profesorom Carnegie Mellon univerziteta, poznatim po to tome što je dobio drugu najveću odštetu u SAD za ukradeni pronalazak.